| Year | 2004 |
|---|---|
| Make | Dutchmen |
| Brand | Dutchmen |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 47CTD9H224M415009 |
| Stock ID | U04D5099 |
| Condition | Used Sold |
| Exterior | White |
| Interior | std |
| UVW | 3,908 lbs |
| Dry Hitch | 472 lbs |
| CCC | 3,792 lbs |
| GVWR | 7,700 lbs |
| Length (ft,in) | 20'' 4" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 10'' 3" |
| Tanks (gal) | F:36.00 G:30.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:12 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 8 |
2004 Dutchman 19FL Sport Lite $4995.00
SPRING into Savings at Paul'sTrailer & Rv Center
2004 Dutchmen 19FL Sport Lite $4995.00
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
13.5 btu Roof A/C
Awning
Refer Gas/Elec
6 Gallon water Heater
Outside Shower
Furnace
Spare Tire
2-Queen Beds
Microwave
Stereo
Brand new Tents on the Bed Ends
Completely Re sealed