| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Highland Ridge |
| Brand | Highland Ridge |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 58TBM0BR1S3TM3079 |
| Stock ID | 25OR3079 |
| Condition | New In Stock |
| Exterior | Grey/White |
| Interior | dusk |
| UVW | 7,320 lbs |
| Dry Hitch | 960 lbs |
| CCC | 1,580 lbs |
| GVWR | 8,900 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' 5" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 2" |
| Tanks (gal) | F:45.00 G:58.00 B:29.00 |
| Awnings (ft) | 1:11 2:10 3:0.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
Spring has Hit our Lot
Join us for the Spring into Savings SALE
prices are springing off the charts
Huge savings on all Trailers & Campers
On Site Financing
DOWN PAYMENT MATCH UP TO $500.00 varies per unit
Receive a free Backup Camera and installation
Receive a Free STD starter kit
Free Delivery to campground if needed
FREE 2026 to 2027 Outdoor Storage
7yr Warranties at 50% Discount
6.99% Interest Rate to all Qualified Customers
No Pay for 90 Days
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Family Owned and Operated 28yrs
2025 Open Range 290RLS $34,995.00
MSRP $65,529.00 You Save $32,534.00
3 yr Structural Warranty
15K Front A/C
13.5 Bedroom A/C
2 Power Awnings
Power Leveling Jacks
Power Tougne Jack
One Control for all of the slides
200 Watt Solar System w/30 amp controller
Laminated Contruction
Free Standing Table & Chairs
Smart Entertainment TV & Sound bar
72x80 Main Bed
TravelLINK Smart Rv System
LED LIght Front Cap
LED lights under awning
MIcrowave
Furnace'
75Lbs Ball Bearing Drawer Guides
5G Antenna
Magnetic Cabinet Catches
10 cu ft 12 volt Refer
6 Gallon Gas/Elec Water Heater