| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Prime Time |
| Brand | Prime Time |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 5ZT2AVPB1SB940484 |
| Stock ID | 25A0484 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | Red/White |
| Interior | Dove |
| UVW | 6,288 lbs |
| Dry Hitch | 745 lbs |
| CCC | 1,457 lbs |
| Length (ft,in) | 29'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Tanks (gal) | F:42.00 G:68.00 B:34.00 |
| Awnings (ft) | 1:18 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
HAPPY MOTHERS DAY SALE
GIVE MOM THE GIFT OF ADVENTURE
Huge savings on all Campers
Free Wireless Backup Camera & Mounting
Free Deluxe Starter Kit
50 % Discount on all 7 yr Warranties
Lighting Fast Financing Approvals
Rates as low as 6.49%
to Customers with Qualified Credit
we can even help people with Bad Credit
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Family Owned and Operated 28yrs
2025 AVEGER 25 MKB
$ 20.995.00
MSRP $ 38,780.25 You Save $17,785.25
15K Roof A/C
Power Leveling Jacks
Power Tongue Jack
10 cu ft 12 Volt Refer
Furnace
Power Awning
3 Burner Range/Oven
TV
Gas Tankless Water Heater
Enclosed underbelly
Tuflex Roof System
Outside Shower
Solid Steps