| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Starcraft |
| Brand | Starcraft |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 1SABU0BRXS1BZ5091 |
| Stock ID | 25STBZ5091 |
| Condition | New In Stock |
| Exterior | White/gray |
| Interior | Sandy Gray |
| UVW | 6,330 lbs |
| Dry Hitch | 760 lbs |
| CCC | 1,570 lbs |
| GVWR | 7,900 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' 9" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 2" |
| Tanks (gal) | F:42.00 G:39.00 B:39.00 |
| Awnings (ft) | 1:18 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
Spring into Summer Adventure at
Paul's Trailer & Rv Center
Your New Camper Is Calling you
Huge savings on all Campers
50 % Discount on all 7 yr Warranties
Lighting Fast Financing Approvals
Rates as low as 6.49%
to Customers with Qualified Credit
we can even help people with Bad Credit
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Family Owned and Operated 28yrs
2025 Autumn Ridge by StarCraft 28BHS $20,995.00
MSRP $ 43,756.00 You Save $ 22,761.00
Power Tongue Jack
Power Awning
10 cuft 12 Volt Refer
Tinted Safety Glass
Thermal Seal on The Roof and Underbelly
Theater Seating
Enclosed Heated UnderBelly
200 Watt Solar Panel And Controller
Solid Steps
17 Range & Oven
Battery Disconnect
Magnum Roof System
Self Adjusting Brakes
Gas/Elec 6 Gallon Water heater
Microwave
Furnace
FirePlace
LED TV
Scissor Jacks
Outside Kitchen
Outside Shower
Outside Grill
Water Heater Bypass