| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Continental Cargo |
| Brand | Continental Cargo |
| Type | Cargo Encl BP |
| VIN | 5NHUVH216SW107011 |
| Stock ID | 25cc7011 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | RED/BLK |
| Interior | std |
| UVW | 1,300 lbs |
| Dry Hitch | 130 lbs |
| CCC | 1,690 lbs |
| GVWR | 2,990 lbs |
| Length (ft,in) | 12'' |
| Width (ft,in) | 6'' |
| Height (ft,in) | 8'' 6" |
Beveled edge Ramp
Side By Side Package
Rear Stabilizer Jacks
Rear Ramp Door
Interior Spare Tire Carrier
12 Extra Height
6 Recessed D-Rings
Flush Lock in the side door
LED Loading Light
LED Lights
Adjutable foot on the Jack
4 Lower Trim
Chrome Trime Around Rear Ramp
Saftey Chain & Light plug Holder
Grease able Hubs
Pure Black Package
2 Tone with Anodized Divider
Square Rv Door
Freezer Locks on Rear Ramp Door