| Year | 2008 |
|---|---|
| Make | Cherokee |
| Brand | Cherokee |
| Manu | Forest River |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 4X4TCKF208X108267 |
| Stock ID | U08C8267 |
| Condition | Used In Stock |
| Exterior | White |
| Interior | Ashwood |
| UVW | 7,350 lbs |
| Dry Hitch | 690 lbs |
| GVWR | 10,850 lbs |
| Length (ft,in) | 35'' 4" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 9" |
| Tanks (gal) | F:50.00 G:41.00 B:41.00 |
| Awnings (ft) | 1:20 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
Spring has Hit our Lot
Join us for the Spring into Savings SALE
prices are springing off the charts
Huge savings on all Trailers & Campers
On Site Financing
Receive a free Backup Camera and installation
Receive a Free STD starter kit
FREE 2026 to 2027 Outdoor Storage
7yr Warranties at 50% Discount
7.99% Interest Rate to all Qualified Customers
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Family Owned and Operated 28yrs
2008 Cherokee $7995.00
This is a Great unit to travel the country in or just camp around the area
or Park it on a Permanent Site
it is very well equppied and has many new updated items and more
IT IS A MUST SEE UNIT BEFORE IT IS GONE
Gas/Elec 6 Gal Water Heater
Suburban 30,000 BTU furnace
Power Awning
Power Tongue Jack
All new slideout Seals
Flat Screen TV
13.5 BTU Roof A/C
Fold out Steps
TV Antenna
CD/DVD Player
Microwave
Outside Shower
6 Cuft Gas/Elec Refer
Scissors Jacks
Completly Resealed
Outside Scare Lights
Spare Tire
Rear Ladder
Slideout Awning
Completely Steam Cleaned by Stanley Steamer