| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Continental Cargo |
| Brand | Continental Cargo |
| Type | Cargo Encl BP |
| VIN | 5NHUVH627TW107829 |
| Stock ID | 26CC7829 |
| Condition | New In Stock |
| Exterior | White |
| Interior | std |
| UVW | 2,970 lbs |
| Dry Hitch | 250 lbs |
| GVWR | 10,400 lbs |
| Length (ft,in) | 16'' |
| Width (ft,in) | 8'' 6" |
| Height (ft,in) | 10'' |
Spring into Summer Adventure at
Paul's Trailer & Rv Center
Your New Cargo Trailer Is Calling you
Huge savings on all Trailers
On Site Financing
Free Wireless Backup Camera & Mounting
1/2 off undercoating of Trailer
Lighting Fast Financing Approvals
Rates as low as 6.99%
to Customers with Qualified Credit
we can even help people with Bad Credit
PAUL'S TRAILER RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
FAMILY OWNED AND RUN FOR 28 YRS
2026 Continental Cargo VHW8.516TA3 $10,995.00
MSRP$ 16,388.75You Save $ 5393.75
60 Extended Tougne
Adjustable coupler
Rear Ramp Door
87 Rear Door Height
Rear Stabilizer Jacks
Upgrade to 8.5 wide
Cargo Plus package
4-5000lbs D-rings
4-1200lbs Wall D-rings
Blackout Package
Screwless Exterior
12 Xtra Height
Radial Tires
5200 lbs Axles
Rear Spoiler and Loading Light
24 Stone Guard