| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Continental Cargo |
| Brand | Continental Cargo |
| Type | Cargo Encl BP |
| VIN | 5NHUVH429TW107608 |
| Stock ID | 26CC7608 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | Charcoal |
| Interior | std |
| UVW | 1,950 lbs |
| Dry Hitch | 150 lbs |
| GVWR | 7,000 lbs |
| Length (ft,in) | 14'' |
| Width (ft,in) | 7'' 6" |
| Height (ft,in) | 9'' |
Spring has Hit our Lot
Join us for the Spring into Savings SALE
prices are springing off the charts
Huge savings on all Trailers & Campers
On Site Financing
Free Wireless Backup Camera & Mounting
1/2 off undercoating of Trailer
1/2 off Tire and wheel Extended Waranties
Lighting Fast Financing Approvals
Rates as low as 7.99%
to Customers with Qualified Credit
we can even help people with Bad Credit
PAUL'S TRAILER RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
FAMILY OWNED AND RUN FOR 28 YRS
2025 VHW 714TA2 $7995.00
MSRP $11,847.50 You Save $4027.25
Color - Charcoal
Rear Ramp Door
12 Extra Height
Rear Door Height 78
Rear Stabilizer jacks
4-5000#- D-Rings
4-1200# D-Rings
Rear LED Loading Light
7.5 Wide UpGrade
Screwless Exterior
Slant Wedge
Interior Spare Tire Mount
Flushlock in the side door
Blackout Package
Rear Spoiler and Loading Lights
Ameraguard Coating on the exposed frame