| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Highland Ridge |
| Brand | Highland Ridge |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 58TBM0BMXT12Y3062 |
| Stock ID | 26ORY3062 |
| Condition | New In Stock |
| Exterior | Grey/White |
| Interior | Ashwood |
| UVW | 5,550 lbs |
| Dry Hitch | 655 lbs |
| CCC | 1,445 lbs |
| GVWR | 6,995 lbs |
| Length (ft,in) | 26'' 8" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 10'' 8" |
| Tanks (gal) | F:55.00 G:30.50 B:30.50 |
| Awnings (ft) | 1:15.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
NO SETUP FEES!
NO FREIGH FEES
NO WALK THRU FEES!
HONOR. REMEMBER. EXPLORE.
Celebrate Memorial Day with huge savings on travel trailers
Ready for camping season?
Looking for family adventures?
We’ve got the perfect trailer for your next journey with Memorial Day pricing available for a
limited time!
New & Used Inventory
Easy Financing Options
Trade-Ins Welcome
Don’t wait — summer adventures start here!
Huge savings on all Campers
Free Wireless Backup Camera & Mounting
Free Deluxe Starter Kit
50 % Discount on all 7 yr Warranties
Lighting Fast Financing Approvals
Rates as low as 6.49%
to Customers with Qualified Credit
we can even help people with Bad Credit
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Family Owned and Operated 28yrs
2026 Range Lite 220DBM $25,995.00
MSRP $ 51,068.00 You Save $25,072.50
FiberGlass Side walls
2 Rear Receiver Prep
30 AMP Service
Power Awning w/LED lights
Spare Tire & carrier
200 Watt Solar Panel & Controller
Solid Steps
Pleated Shades
11 cu ft 12 Volt Refer
3 Burner Range Flush and Oven
Enclosed UnderBelly
Large Assist Handle By Entrance Door
Hidden Hinge Cabinet Doors
Foot Flush Toilets
Water Heater ByPass
6 Gallon Gas/Elec Water Heater
MIcrowave
Furnace
LED Lights inside & out
13.5 Btu Roof A/C
Magentic Baggage Door Catches
Thermal Seal on the roof and the underbelly
Self Adjusting Brakes
81 interior Height
Magnetic compartment door catches Murphy Bed/ Theater Seating
Power Tongue Jack