| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Highland Ridge |
| Brand | Highland Ridge |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 58TBM0AK9T15E3060 |
| Stock ID | 26OR3060 |
| Condition | New Sold |
| Exterior | Grey |
| Interior | Ashwood |
| UVW | 3,605 lbs |
| Dry Hitch | 380 lbs |
| CCC | 1,045 lbs |
| GVWR | 4,650 lbs |
| Length (ft,in) | 22'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 10'' 6" |
| Tanks (gal) | F:20.00 G:20.00 B:20.00 |
| Awnings (ft) | 1:13 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
6
Status
Price Range
Payment
Sleeps
Length
Weight (UVW)
Features
$433A
2026 Open Range Conventional 182RB
From $155 /mo* + Tax & Fees (144 months / 7.5% @ $0 down)
IN STOCK
$14,695
MSRP $29,658
Save $14,963 !(MSRP may not represent actual price)
Unit
About
Details
Floorplan
Terms
Summer Blow Out Sale @ Paul's Trailer & Rv Center Inc.
Time to make room for all of the New 2026 Models that are coming
6.99% FINANCING & NO PAY FOR 90 Days for ALL QUALIFIED CUSTOMERS
No Dealer Fees and Free Outdoor Winter storage & 50% off any Extended Warranties
with the purchase of a new camper
2026 Open Range 182 RB $14695.00
MSRP $ 29,658.00 You Save $14,963.00
PAUL'S TRAILER & RV CENTER
3213 MILL RD
MORRISON WI 54126
920-864-3400
WWW.PTRV.NET
Outside Grill
Power Awning w/LED lights
Spare Tire & carrier
200 Watt Solar Panel & Controller
Solid Steps
Pleated Shades
10 cu ft 12 Volt Refer
2 Burner Range Flush Top
Enclosed Heated UnderBelly
Large Assist Handle By Entrance Door
Hidden Hinge Cabinet Doors
Foot Flush Toilets
Water Heater ByPass
6 Gallon Gas/Elec Water Heater
MIcrowave
Furnace
LED Lights inside & out
13.5 Btu Roof A/C
Magentic Baggage Door Catches
Thermal Seal on the roof and the underbelly
Self Adjusting Brakes
81 interior Height
Magnetic compartment door catches